Tillandsia czyli

 oplątwa

 

STRONA GŁÓWNA
NOWOŚCI
O OPLĄTWACH
UPRAWA
DOBRE RADY
GATUNKI I ODMIANY
KOMPOZYCJE
SKLEP
FORUM
KONTAKT
LINKI
O MNIE

 

 
 

 

Wystwa storczyków i oplątw!

 

Serdecznie zapraszam na wystawę storczyków która odbędzie się w najbliższy weekend, 15-16 września w Ogrodzie Botanicznym UW, Aleje Ujazdowskie 4.

 

Oczywiście ja i moje oplątwy będziemy także, będzie można obejrzeć rośliny, zasięgnąć porady oraz kupić oplątwy i storczyki.

 

Wystawa i kiermasz czynny będzie w sobotę i niedzielę od 10 do 18.

Plakat można ściągnąć tutaj.

 

 

Do Zobaczenia :)

 

 

09/2012


Nowe rośliny, nowa szklarnia, nowy sklep, nowy biuletyn i ... nowy program! :)

 

Dużo ostatnio się działo w temacie oplątw.

Przede wszystki mamy nową dostawę - i nowe gatunki oczywiście (w tym trzy różne brodaczkowate i Tillandsia balbisiana z Florydy), no i mamy nowy sklep!  

Wciąż nad nim pracuję, trzeba uzupełnić trochę opisów i zdjęć ale na dniach na pewno będzie gotowe. Jeśli mają Państwo ochotę coś kupić zapraszam tutaj.

Poza tym uzupełniłam wiele opisów roślin. Wcale to nie takie proste i rozumiem Państwa niezadowolonie, że wciąż brakowało informacji ale taki opis wymaga konsultacji, sprawdzenia informacji itp... No w każdym razie już prawie wszystkie rośliny są opisane.

 

Za kilka dni wyślemy również najnowszy biuletyn a w nim jak zwykle opisy gatunków, oplątwy z nasion i pomysły na aranżacje. Właśnie przeprowadziliśmy się do nowych szklarni więc jeśli ktoś chce przyjechać i osobiście coś wybrać będzie łatwiej i wygodniej.

 

A trzecia nowinka to taka, że ja i moje oplątwy będziemy w telewizji! Możesz nas obejrzeć w programie TVN Maja w Ogrodzie 2 września o godz. 8 rano. Poniżej kilka migawek z kręcenia programu. Serdecznie zapraszam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08/2012


Artykuł w czasopiśmie Świat Kaktusów

 

W Świecie Kaktusów ukazał się mój artykuł o oplątwach. Zapraszam do lektury :)

 

 

 

Artykuł w pdf możesz pobrać tutaj.

06/2012


 

Kilka migawek kompozycji z oplątw z wystawy kaktusów (fot. B.Dreksler, J.Kopeczek)

                    

06/2012


 

Wystawa Kaktusów i ... Oplątw!

 

Już za tydzień będzie można obejrzeć kompozycje z Tillandsii i kupić rośliny w trakcie Wystawy Kaktusów organizowanej przez Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów, oddział w Warszawie.

Na tę okazję przygotuję kilka pięknych kompozycji, dodatkowo będzie można zobaczyć niezwykłe zbiory kaktusów oraz odwiedzić szklarnie Ogrodu Botanicznego UW i pozachwycać się ich bogatymi zbiorami. Oczywiście będę na miejscu żeby odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania :)

 

16-17 czerwca 2012 w godz. 10-18

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Al. Ujazdowskie 4

Warszawa

 

 

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia!

 

09/06/2012


 

Wykład o Tillandsiach!

Wszystkich wielbicieli Tillandsii z Warszawy i okolic serdecznie zapraszam na wykład na ich temat, czwartek 31 maja, godz. 18, Muzeum SGGW ul. Nowoursynowska 161, więcej informacji na stronie SGGW

 

29/05/2012


 

Nowa dostawa!

Nowa dostawa właśnie przyjechała. Oprócz standartowej oferty - ale tym razem w także w wersji miniaturowej - mamy również 3 nowe gatunki: Tillandsia aeranthos, Tillandsia straminea i Tillandsia polystachia. Zapraszmy do składania zamówień!

05/04/2012


 

Artykuł w miesięczniku OGRODY

W marcowym numerze miesięcznika OGRODY ukazał się mój artykuł na temat oplątw, serdecznie zapraszam do lektury.

 

Artykuł w pdf możesz pobrać tutaj.

03/2012

 


 

Prelekcja dla Towarzystwa Miłośników Kaktusów - 11 stycznia 2012 godz. 18

11 stycznia będę miała okazję opowiedzieć o Tillandsiach czyli oplątwach na comiesięcznym spotkaniu Towarzystwa Miłośników Kaktusów. Prelekcja odbędzie się w Muzeum Techniki o godz. 18. Będzie można obejrzeć rośliny, zadać pytania i wymienić się doświadczeniami - serdecznie zapraszam :)

01/2012

Ostatnia aktualizacja: 14/09/12, Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć i tekstów bez pozwolenia zabronione IN.OUT Beata Dreksler®