Tillandsia czyli

 oplątwa

 

STRONA GŁÓWNA
NOWOŚCI
O OPLĄTWACH
UPRAWA
DOBRE RADY
GATUNKI I ODMIANY
KOMPOZYCJE
SKLEP
FORUM
KONTAKT
LINKI
O MNIE

 

 
 

 

Witam! Kilka słów o mnie :)

Przez ponad 12 lat mieszkałam w Ameryce Środkowej, a dokładnie w Gwatemali, gdzie Tillandsie królowały w moim ogrodzie. Jestem architektem krajobrazu, projektuję ogrody, parki oraz zieleń we wnętrzach. Tym właśnie zajmowałam się w Gwatemali mając możliwość pracy z wieloma wybitnymi architektami. Po powrocie do Polski wspólnie z architektką wnętrz Hanną Krawczyk-Sullivan założyłyśmy firmę projektową IN.OUT i realizujemy wiele projektów - zarówno w prywatnych rezydencjach jak i związanych z przestrzenią publiczną. Nasze realizacje możesz obejrzeć tutaj.

W wielu projektach wykorzystywałam Tillandsie i przekonałam się, że to niesłychanie oryginalne i łatwe w uprawie rośliny do naszych wnętrz, a możliwości aranżacji są nieograniczone. Niestety, rośliny te są prawie u nas nieznane, stąd pomysł ich popularyzacji.

Od kilku miesięcy zajęłam się zatem importem oplątw z najlepszych szkółek. Oferta gatunkowa wciąż rośnie więc zapraszam do częstych odwiedzin :)

mgr inż. Beata Dreksler, architekt krajobrazu

 

Tillandsia ionantha ionantha

Kompozcyja z Tillandsii, na pierwszym planie Tillandsia xerographica

Ostatnia aktualizacja: 23/06/12, Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć i tekstów bez pozwolenia zabronione IN.OUT Beata Dreksler®